Bir İlişkide Yaşanan En Zor Anlar

Bir İlişkide Yaşanan En Zor Anlar

Yaşadığımız ilişkide, yıllarca unutulmayacak ve hafızalara kazınacak güzel anların yaşanması kadar, insanı mahçup eden hatta çaresiz bırakan zor anların yaşanması da muhtemel ama ne demişler “gülü seven dikenine katlanır!” Öyleyse bu güç anlarda mücadele etmesini bilmeli ve sevdiğiniz insan için bir takım şeyleri göze alabilmelisiniz.

sizi utandırdığında…

Partneriniz, arkadaşlarınızın önünde yaptığı bir hareketle veya kırdığı potlarla sizi sürekli utandırıyor olabilir.  Ama unutmayın bir insanı sevdiğiniz de onu sadece kaşı gözü için sevmezsiniz. Her şeyiyle kabul ettiğiniz Partnerinizin demode giyim tarzı yada dinlediği müzik türü çevrenizde alay konusu oluyorsa,  başkalarının dediklerine aldanmayın.  İlişkinizin sürekliliği için,  sizi rahatsız etmedikçe onun tüm özelliklerini kabul etmeniz gerekiyor.

Para sorun olduğunda…

En yakın yaşanan ilişkilerin rotası bile,  araya para konusu karıştığında sarsıntılı bir dönemece yönlenebiliyor . İlişkiye yön veren konuların başında kimi zaman para konusu geliyor.  Çünkü para,  çiftlerin karşılıklı güven duygularını sarsa bilecek bir nitelik taşıyor.  Eğer Partneriniz,  para yönetimi konusunda bütçesini sarsacak nitelikte harcamalar yapıyorsa, onu uyarın ve alınabilecek önlemlerden bahsedin. Gerisini zamana bırakın,  tavsiyelerinizi dikkate alıyorsa kısa zamanda mali durumunu düzeltecektir. Eğer harcamalarında hiç bir değişiklik görmüyorsanız, bu durumun ilişkinizi sarsmasına seyirci kalamayacağınızı belirtin.

Başkasından hoşlandığınızda…

Partnerinizden başka birine ilgi duymanız, ilişkinizin bittiği yada sizin acımasız bir insan olduğunuz anlamına gelmez.  Sadece hormonlarınızın sağlıklı bir şekilde çalıştığını gösterir.  Gerçeklerden kaçmak yerine,  hislerinizle yüzleşmeniz daha mantıklı düşünmenizi sağlayacaktır.  Bağlılık ve sadakate verdiğiniz değeri bu şekilde anlayabilirsiniz.  Sadece fiziksel yakınlık hissettiğiniz biri için,  aylardır emek verdiğiniz ilişkinizi riske atmak hiçte mantıklı olmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?