Yemekleri Hazırlarken

Yemekleri Hazırlarken

Türkiye , son yıllarda özellikle Batı ülkelerinin olağan dışı bir ilgisiyle karşı karşıya. Türk mutfağındaki tencere kebapları ve pilavları hazırladığımız tarifler çerçevesinde pişirdiğinizde,aynı mutluluğu sizde paylaşırsınız. Batı mutfağında sos, yemeğin pişirilmesinin dışında bir işlemdir.

Türk mutfağında ise, et ve sebzeler bir arada  pişirilir. Yemeğin salçası da pişme işlemi  sırasında oluşur. Bunun sağlık açısından yararına sadece dikkat çekmekle yetineceğim. Bence, tencere kebaplarının en güzel yanı ,değişik türdeki yiyecekleri olağanüstü bir uyum içinde bir araya getirebilmesidir.

Bu yemekten zevk alan herkesi büyüleyen bir özelliktir. Etin, sebzenin ve baharatın rengarenk birlikteliğinin, mutfak geleneğimizin en çarpıcı yanı olduğuna yürekten inanıyorum.

plavlarımız üzerine söylenebilecek ilk söz bunların mutfağımızın adeta bir simgesi olduğudur. nitekim pilav, Türk mutfağının bütün dünyada  yüzyılı aşkın bir süredir kabul görmüş ve tanınan en önemli yemeğidir.

Yine kebaplarda su miktarını çelik tencere kullanmanız halinde, azaltmanızda yarar var. Nihayet süt kuzusu ,ot kuzusu, koyun etleri arasında pişirme süresi açısından fark olduğunu unutmayın. Körpe et  daha çabuk pişer.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?