Cildimizi Temizlemenin Doğal Yolları

Cildimizi Temizlemenin Doğal Yolları

Doğal cilt bakımı evde yapabileceğiniz ve pahalı ürünlere gerek duymadan kolay hazırlanabilen cildi canlı, parlak ,arınmış bir şekilde hazırlayan seçeneklerden biridir. cilt bakımı iki aşamadan oluşur.Temizlik ve nemlendirme.Cilt bakımında derinlemesine temizlik çok önemlidir. Yıpranmış cildi ölü hücrelerden arındırıp canlandırmak gerekmektedir. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için kese çok uygundur. Yapılması gereken cildin üzerindeki ölü deriyi keseleyerek ciltten uzaklaştırmak ve alttan çıkan yeni ve yumuşacık derinin tadını çıkarmaktır. Özellikle kuru cilde sahip insanlar, ciltleri kuruduğu için sürekli nemlendirici sürerek, üstteki ölü deriyi yaşatmaya çalışmaktadır. Bu işlem ölü derinin uzaklaşmasını engellediği gibi, cildin nefes almasını da engellemektedir.

Temizlenmiş derinin üzerine doğal bir yağ sürerek mesela badem yağı (tüm ciltler için uygundur)cildimizin nefes almasını sağlayabiliriz.Yüz temizliği daha hassas bir konudur. özellikle makyaj yapan kadınların mutlaka her akşam yüzünü temizlemesi arındırması gerekmektedir.

Yüz temizliği için gül suyu çok idealdir.Bir parça makyaj çıkarma pamuğunun üzerine birlikte dökülen gül suyu ve doğal yağ (badem, susam, kayısı buğday, gül yağı vs) cildi hem temizlerken hemde beslemektedir. Maden suyu ise en iyi cilt canlandırıcı toniklerdendir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?