Kireçlenme Ve Eklem Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi

Kireçlenme Ve Eklem Ağrısı İçin Bitkisel Tedavi

Eklemlerin normal yapısını zorlayan ve çalışma şartlarını ağırlaştıran  durumlarda kireçlenme belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Eklemi oluşturan kemiklerin yakın temas ve sürtünmesi ile ağrılar oluşur.

Genellikle kırk yaş, insan organizmasında  kemik sistemi için bir dönüm noktasıdır. Bu zamandan sonra kemiklerde küçük değişiklikler başlar. Kireçlenme, yeni kemik oluşum yeteneğinin kaybolması, osteoporoz (kemiklerdeki kalsiyum içeriğinin azalması) bunlardan bazılarıdır.

Bu nedenle ilerleyen yaş ile birlikte eklemlerde kireçlenme oluşur. Yaş ile birlikte eklemlerde kireçlenme oluşur. yaş ile birlikte, şişmanlık, geçirilmiş spor yaralanmaları, kazalar kireçlenme riskini artırabilir.

Kireçlenme genellikle bel, diz, ayak bileği,  kalça, omuz, dirsek, el bileği, el eklemleri, hatta çene ekleminde bile olabilir.

Bu bilgileri sizlere verdikten sonra, şimdide eklem ağrıları ve kireçlenme sorunu yaşayanlara yardımcı olmak istedik.

Bu konuda Dr. Feridun kunak’ın eklem ağrıları ve kireçlenme sorununu ortadan kaldıracak bitkisel tedavisinden bahsetmek istiyorum.Eklem ağrılarını ve kireçlenme sorununu evde bitkisel yollarla tedavi etmek isteyenler için, Ferudun Kunak’ın kireçlenme ve eklem ağrısına iyi gelen Çamur ve Masaj yağı Reçetesi;

Çamur için:

  • 1 Çorba kaşığı deniz tuzu yada turşuluk tuz
  • 2 çorba kaşığı kil
  • 2 çorba kaşığı buğday kepeği yada irmik

1 kapak biberiye yağı

1 kapak menekşe yağı

yeteri kadar maden suyu

Çamur uygulaması yapıldıktan sonra, bitkisel yağlardan hazırlanmış masaj yağı karışımı:

  • 1 tatlı kaşığı pelesenk yağı
  • 1 tatlı kaşığı buğday yağı
  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı menekşe yağı
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı

Hazırlanışı ve kullanım şekli:

Çamur için maden suyu hariç, diğer malzemeleri bir kabın içine koyun. Tahta bir spatula yardımıyla karıştırarak, bulamaç kıvamında bir çamur elde edene kadar, maden suyunu yavaş yavaş ilave edin.Daha sonra bu karışımı, ocakta dayana bileceğiniz sıcaklığa gelinceye kadar ısıtın.Isıttığınız bu karışımı ağrıyan eklem yada kireçlenme olan bölgeye sürün. Üzerini streç yada bezle sarın. Sıcak olması çok fayda sağlayacaktır. Soğuyuncaya kadar bekletin.

Bu tedavide dikkat etmeniz gerekenler:

Karışımı, sıcak olarak sürdüğünüz de rahatlama yerine ağrılarınızda artma hissediyorsanız, o zaman soğuk olarak uygulayın.

Karışımı, varislerinizin üzerine gelecek şekilde koymayın.

Çamur soğuduktan sonra, uygulama yaptığınız bölgeyi su ile yıkayın.

Sonrasında, yukarıda masaj için önermiş olduğumuz yağları karıştırın, masaj yaparak bölgeye yedirin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?