Kırışıklıkları Geçiren Maske Tarifi

Kırışıklıkları Geçiren Maske Tarifi

Yaşlarımız ilerledikçe kırışıklıklar artıyor. Hayatın bu derin izlerini görmek insanı duygulandırıyor. Hep genç kalmak yada genç görünmek bizleri mutlu ediyor. Yaşımız ilerledikçe cildimiz de yaşlanıyor. Güneşin ışınları, kozmetik ürünler, yanlış beslenme, sigara ve alkol tüketimi, çevre kirliliği, stres ve aşırı mimikler cildin yaşlanmasını kolaylaştıran diğer nedenlerdir.

Zaman içerisinde ve bu nedenlerde sebebi olmak üzere, cilt, nem ve elastikiyetini  kaybederek kırışır. Kırışıklığın ilk sinyallerini göz çevresinde oluşan ince çizgilerden yani kaz ayaklarından anlaya biliriz.

Daha sonra, dudak çevresine yanaklarda oluşan çizgilerle de kendini gösterir.

Cildinde kırışıklıkları olup, bunları yok etmek gibi düşüncesi olanlar için Dr. Feridun Kunak’ ın önerdiği salatalık kremi yada maskesini sizlerle paylaşıyorum.

Evde hazırlayabileceğiniz bu krem yada maske ile kırışıklıklardan kurtulmanız mümkün. Kırışıklık oluşumunu engelleyen ve sizlere gençlik vaad eden maskenin tarifini paylaşarak sizlere sunuyorum.

Pürüzsüz düzgün bir cilt için, Dr. Ferudun Kunak’tan kırışıklık maskesi:

  • 1 adet salatalık
  • badem yağı
  • jojoba yağı
  • avakado yağı

Salatalığı soyun ve ince bir şekilde rendeleyin. Rendelenmiş salatalığı bir çay bardağı olacak şekilde ölçü tutun. Rendelenmiş salatalığın içerisine diğer malzemelerden bir çay kaşığı koyarak karıştırın ve krem kıvamına gelmesini sağlayın. Cildinizi temizleyin ve bu kremi cildinize yedirerek sürün.

Bu kremi, her gün düzenli bir şekilde uygular iseniz, en kısa sürede faydasını görebilirsiniz.

Dr Feridun  Kunak’ın tavsiyesidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?